zehirsiz uretim mümkün

Zehirsiz Üretim Mümkün

kapak-1

Zehirsiz Sofralar Üretici Rehberi

beetle-2662846_1280

Entegre Zararlı Yönetimi

İstenmeyen etkenlerin ve hastalıkların çevre ile ilişkilerini dikkate alarak, tüm mücadele yöntemlerinin birbiriyle uyumlu şekilde kullanılması ve istenmeyen etkenlerin popülasyonunun “ekonomik zarar eşiğinin” altında tutulmasıdır.
wall-1559553_1280

Organik tarım

Pestisitsiz, zehirsiz tarım yöntemlerinden biri olan organik tarımın kuralları, ilkeleri ve organik tarım hakkında detaylı bilgiler...
permakultur2

Permakültür

Permakültür, doğal ekosistemlerin çeşitliliğine, istikrarına ve esnekliğine sahip olan tarımsal olarak üretken ekosistemlerin bilinçli tasarımı ve bakımlarının sağlanmasıdır.
gardening-2518377_1280

Agroekoloji

Agroekoloji, çiftliklerin bir ekosistem gibi çalıştırılması bilimidir. Doğaya zarar vermeden, çiftliklerin çeşitli ekolojik ilkeleri kullanarak yönetilmesi gerektiğini, kârlılığı azaltmadan ekosistemin korunabileceğini savunur.
anadoku

Bütüncül Yönetim

Bütüncül Yönetim, Zimbabwe’li doğa bilimcisi ve yabanıl yaşam uzmanı Allan Savory’nin, ülkesi ve Afrika’nın geri kalanı başta olmak üzere Dünya’nın en önemli sorunu olarak gördüğü çölleşmeyle mücadele için uzun yıllar süren çalışmalarının sonunda ortaya çıktı.
WhatsApp Image 2020-04-07 at 17.42.52

Onarıcı Tarım

biyodinamik

Biyodinamik tarım

Çiftçinin, çeşitli ürünlerin tarımsal üretimini yaptığı, besleyebildiği kadar hayvanı barındırdığı, gübresi ile iyi bir toprak beslemeyi sağladığı, biyodinamik preperatlarla da doğal süreçlerini aktive ettiği tarımdır.
fukuoka

Fukuoka Doğal Tarım

neden-islevsel2

İşlevsel Ormanlar

zehirsizbelgesel

Zehirsiz Sofralar Belgeseli 3. ve 4. Bölüm - Doğa Dostu Çiftçiler

10-man-spraying-pesticides-on-plants

Pestisit Kullanımını ve Pestisitlere İlişkin Riskleri Azaltmak

Pestisitler, besin sistemlerinde hassas bir rol oynamaktadır: Bitkileri korumak amacıyla uygulanırlar, ancak çevre ve insan sağlığı üzerinde olumsuz etkileri olabilir. Küresel pestisit kullanımı, yılda 3,5 milyar kg etken madde seviyesine yükselmiş, öte yandan, uygulanan kimyasalların önemli bir kısmının hem endüstri ülkelerinde hem de gelişmekte olan ülkelerde aşırı, yüksek maliyetli veya gereksiz olduğu ortaya çıkmıştır.
fahriozbek 7

Biyoçeşitliliğin Geliştirilmesi İçin En İyi Tarımsal Uygulamalar

İletişim